Trendy na wiosnę 2018

Trendy na wiosnę 2018

Trendy na wiosnę 2018

Początek nowego roku to już niemal ostatni dzwonek, by podzielić się z Wami wieściami na temat tego, jakie będą trendy w modzie na nadchodzący sezon wiosenno-letni. W świecie mody mówi się o tym już od jesieni, gdy na światowych wybiegach zaprezentowano kolekcje na ten sezon. Zobaczmy zatem, co nowego się w nich pojawi.

Trendy kolorystyczne

Kolory w modzie to rzecz niezwykle ważna. Nic więc dziwnego, że każdy sezon ma swoich faworytów, na których skupiają się kreatorzy mody. Nie inaczej jest i w tym roku, choć różnorodność kolorystyczna może nieco zaskakiwać. Otóż zgodnie z raportem opracowanym przez Pantone na wiosnę 2018 roku modne będzie aż 12 różnych kolorów. Będą to zarówno kolory intensywne, takie jak żółty  Meadowlark, czerwony Cherry Tomato, jak i spokojniejsze: kremowy Almost Mauve, różowy Pink Lavender czy niebieski Little Boy Blue. Z końcem grudnia 2017 Pantone ogłosił również główny kolor roku 2018, a został nim Ultra Violet.


kolory roku 2018

W raporcie opracowanym przez Pantone znalazły się również 4 kolory z palety klasycznej, które nie poddają się trendom. Są to granat Sailor Blue, szary Harbor Mist, beżowy Warm Sand, biały Coconur Milk. Kolory te idealnie sprawdzają się jako baza ubraniowa i mogą stać się podstawą naszej capsule wardrobe.

Indywidualna kreatywność

Trendy modowe na wiosnę 2018 to nie tylko kolory, ale ich kompozycja i zastosowanie. Hasłem naczelnym, które jest związane z trendami na najbliższy rok, jest indywidualna kreatywność. Nie ma zatem sztywnych ram, które mówią, co jest modne, a co nie. Projektanci mogą odnosić się do  bardzo różnych obszarów designu i tworzyć kolekcje, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują.

W wiosennych kolekcjach znajdziecie sporo odwołań do stylu vintage wraz z charakterystycznymi dla tej stylistyki wzorami i formami. Jednakże zaraz obok nich pojawią się kolekcje bardzo dziewczęce, pełne kwiatów, nawiązujące do zwiewności i lekkości. Kontrastowo, modne będą również stroje tworzone z architektoniczną precyzją, klasyczne, niemal monumentalne.

Wiosenne ulice nie będą smutne i szare, bo najnowsze trendy modowe stawiają na mocne wzory i kontrastowe kolory. To kierunek wyraźnie inspirowany teatrem, sztuką i sceną. Wzory vintage interpretowane są w nowoczesny sposób.

trendy wiosna 2018

Jak wprowadzić trendy na wiosnę 2018 do swojej szafy?

Pisaliśmy już o tym, że idea slow fashion opiera się na podstawowej bazie ubrań w dobrym gatunku, z których da się tworzyć zestawy na różne okazje. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy slow life i capsule wardrobe mają być ślepi na współczesne trendy. Wręcz przeciwnie, dodatki w modnych wzorach i kolorach przyniosą świeży powiew, który urozmaici nasze codzienne stylizacje.

Kolory wybrane w tym roku przez Pantone wśród których poczesne miejsce zajmuje zestaw barw klasycznych, dowodzą, że posiadanie capsule wardrobe jest zdecydowanie trendy. Nie ma więc powodów do obaw, że jej zawartość wyjdzie z mody.

„Chcę, żeby wszyscy nosili to, na co mają ochotę, i łączyli style wedle własnego uznania. Dla mnie to właśnie stanowi istotę nowoczesności.„- Karl Lagerfeld.