Jak powstaje B-shirt? - proces produkcji od kuchni

Jak powstaje B-shirt? - proces produkcji od kuchni

Podukty MAAM zyskują coraz więcej wiernych użytkowników, dla których ważna jest nie tylko dobra jakość produktu, ale również zasady, jakimi kierujemy się przy ich tworzeniu. Stawiamy na fair trade i naturalne tkaniny takie jak bawełna organiczna, jedwab, len dzięki czemu mamy swój wkład w walkę z wykorzystywaniem ludzi do pracy i nadmiernym eksploatowaniem środowiska. Dziś chcemy Wam zdradzić więcej szczegółów na temat tego, jak powstaje B-shirt.

Parę słów o pomyśle na B-shirt

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku i patrząc na historię marki MAAM trudno się z tym nie zgodzić. Pomysł na B-shirt powstał właśnie z potrzeby posiadania ubrań wysokiej jakości, które sprawdzają się podczas biznesowych spotkań, ale też i w mniej formalnych sytuacjach, jak zakupy, załatwianie spraw na mieście czy spotkania ze znajomymi. Czyli B-shirt to taki must have w szafie kapsułowej zabieganej kobiety!

W polskich sklepach nie mogłam znaleźć odpowiednich produktów, więc przywoziłam je sobie z zagranicznych wyjazdów, ceniąc za doskonałą jakość, prostotę i świetny wygląd. Chciałam jednak mieć możliwość zakupu takich ubrań również w Polsce, ale rynek jakoś nie widział moich potrzeb. Gdy po raz kolejny przemierzałam centrum handlowe, traciłam czas na zakupy i frustrowałam się, że kolejna bluzka z sieciówki po trzech praniach właściwie do niczego się nie nadaje, zakiełkował mi w głowie pomysł stworzenia B-shirta. Już wtedy wiedziałam, że ma to być T-shirt w wersji biznes. Wyprodukowany ze świetnej jakościowo bawełny, wytrzymały, prosty i klasyczny, a jednocześnie wygodny i idealnie wkomponowujący się w ideę capsule wardrobe i slow life, które są mi bardzo bliskie. B-shirt MAAM ma być alternatywą dla koszuli spełniając pod każdym względem wymogi biznesowego dress codu!

polskie ubrania dobrej jakości

 

Od pomysłu do produkcji B-shirta

Pomysł na B-shirt to jednak nie wszystko. Potem nastąpił dość długi proces poszukiwań odpowiednich tkanin, bo przecież to od nich zależała jakość B-shirta! Od początku założyłam, że ma to być delikatna bawełna organiczna, bo cenię sobie troskę o naturę i chcę swoją działalnością wspierać walkę o jej zrównoważony rozwój. Bardzo chciałam również, by była to tkanina produkowana w Polsce, bo chcę wspierać polskie firmy. Znalazłam polskiego producenta i kilka tkanin, które wybrałam do stworzenia B-shirtów. Ale to nie wystarczało do stworzenia kolekcji o jakiej marzyłam. Poszukiwałam cały czas tkanin z certyfikatami – znakami jakości potwierdzającymi ich organiczny proces produkcji, np. GOTS. I udało się. Takie bawełny znalazłam w Berlinie i są produkowane w Europie, głównie Portugalii, ale też w Niemczech czy Szwajcarii. Poszukiwania nowoczesnych i ciekawych tkanin na B-shirty cały czas trwają. W lutym wybieram się na targi tkanin do Paryża z nadzieją na znalezienie nowych, modnych tkanin i dodatków! Po powrocie przekażę Wam relację co nowego pojawi się w świecie tkanin.

Realizacja mojego zamierzenia wymagała również znalezienia konstruktora i szwalni, którzy moją wizję, projekty przełożą na wykrój, a następnie na finalny produkt. Tu również zależało mi na tym, by były to firmy polskie. Chcę bowiem nie tylko wspierać rodzimych przedsiębiorców, ale również dbać o to, by móc na bieżąco kontrolować jakość tworzonych B-shirtów. Dlatego zarówno kontstruktorka czyli osoba odpowiedzialna za to, by B-shirt był wygodny, jak i szwalnie są w zasięgu szybkiego dojazdu z Warszawy, a ja bywam u nich częstym gościem podczas tworzenia i odszywania kolekcji.

fair trade B-shirt

 

Kropka nad i czyli opakowanie

Od początku chciałam, by pomysł na B-shirt dawał kobiecie nie tylko radość z tego, że kupiła produkt dobrej jakości, komfortowy w noszeniu, ale również pozwalał poczuć się jej wyjątkowo. Dlatego uzupełnieniem kolekcji B-shirtów jest szczególne opakowanie i specjalnie skomponowany dla MAAM zapach. Znajdziecie  w nim nutę i natury i kobiecości. Jest to zapach skomponowany na bazie białej herbaty i róży. Składniki, z których jest produkowany pochodzą z królestwa perfum we Fancji – Grasse, a perfumy są komponowane na specjalne zamówienie przez polską firmę Mº61 Perfume Lab. Jeśli chcesz poczuć ten niezwykły aromat, to zapraszam do sklepu.

 B-shirt pomysł na prezent