Dress-code’owa rewolucja – na spotkanie biznesowe w T-shircie? Czyli jak przełamać stereotypy i pokłócić się z dress code’m?

Dress-code’owa rewolucja – na spotkanie biznesowe w T-shircie? 
Czyli jak przełamać stereotypy i pokłócić się z dress code’m?

Praca w dużej firmie zwykle związana jest z koniecznością przestrzegania zasad dress code’u. W niektórych miejscach pracy narzucony jest ścisły regulamin, co można, a czego nie należy nosić. W innych obowiązują niepisane zasady ubioru, których powinno się przestrzegać. Wizerunek ma bowiem kluczowy wpływ na przebieg naszej kariery. Sprawdźmy, jakich reguł warto pilnować, komponując swoją biznesową garderobę. 

ABC dress code’u

Korporacyjny dress code opiera się na kilku podstawowych zasadach. Strój do pracy powinien być elegancki, prosty i stonowany. Uszyty z wysokiej jakości tkanin i dobrze skrojony. W praktyce oznacza to, że kobiety powinny ubierać się klasycznie, w kostiumy ze spodniami lub spódnicami, najlepiej w stonowanych kolorach. Świetnie sprawdza się tu błękit, granat czy zawsze modna biel. Elementem rozjaśniającym ciemniejszą bazę może być jasna bluzka. Niedopuszczalne są zbyt krótkie spódnice, odkryte ramiona czy gołe nogi.

Prostota oznacza również umiar w dodatkach, dlatego do pracy kobieta nie powinna zakładać butów z odkrytymi palcami czy krzykliwej biżuterii. Akcesoria mogą się pojawić, ale ich nadmiar nie świadczy o profesjonalizmie. Powinny być subtelne. Najlepiej w myśl zasady: mniej, znaczy więcej.

biala bluzka do pracy

Dress code a własny styl

Patrząc na powyższe zasady, może się wydawać, że biznesowy dress code oznacza nudę i nie daje żadnej szansy na podążanie za trendami w modzie. Na szczęście to tylko pozory. Współczesny dress code daje kobietom możliwość połączenia niezmiennych od lat reguł z własną kreatywnością. Specjaliści od mody i stylu zachęcają nas do tego, by nawet w typowym ubiorze biznesowym odnaleźć swój indywidualny styl. Strój do pracy ma także wyrażać naszą osobowość i pokazywać nasz charakter. Ale nie musimy od razu łamać wszelkich reguły i chodzić do pracy w sukienkach na ramiączkach czy w trampkach. Oznacza to tylko tyle, że jeśli bluzki koszulowe to zupełnie nie nasza bajka, to poszukajmy alternatyw, które będą zgodne z kanonami mody biznesowej, a jednocześnie pozwolą nam wyrazić siebie. Grajmy stylowymi dodatkami, ulubionymi kolorami, oryginalną fryzurą. Ale pamiętajmy o zachowaniu szyku i umiaru! Nasza capsule wardrobe musi być skrojona pod nasze potrzeby, ale zgodna z piastowanym przez nas stanowiskiem.

Na spotkanie biznesowe w T-shircie? B-shirt MAAM – nowa odsłona T-shirta w wersji biznes!

Już czujemy, jak konserwatywni wyznawcy zasad dress code’u zgrzytają zębami na samą myśl o tym pomyśle. A jednak jesteśmy przekonani, że to dobry pomysł, pod warunkiem, że zdefiniujemy, co kryje się pod pojęciem T-shirt na spotkanie biznesowe. Nie mamy bowiem na myśli powyciąganej koszulki ze wzorami czy nadrukami. Mówimy o biznesowym T-shircie dobrej jakości, uszytym z bawełny organicznej czy dzianiny jedwabnej. Ubraniu perfekcyjnie skrojonym, które doskonale ułoży się pod każdym żakietem czy marynarką.

W zestawieniu z żakietem i spodniami będzie wyglądał naprawdę szykownie i profesjonalnie, dając nam pełnię swobody i komfortu użytkowania. Jakość tkaniny, doskonały fason i wygoda sprawią, że na spotkaniu biznesowym nie będziemy czuć się jak wciśnięte w sztywne dress code’owe ramy. Dzięki temu wzrośnie nasza pewność siebie, a co za tym idzie, spotkanie przyniesie zdecydowanie lepsze efekty! Do dzieła!