B-shirt a biznesowy dress code. Alternatywa dla koszuli.

B-shirt a biznesowy dress code.  Alternatywa dla koszuli.

Biały T-shirt to klasyka gatunku, zwykle kojarzony z modą casualową. Jego miejsce zajmuje B-shirt, idealne rozwiązanie do pracy biurowej. Zobacz, jaki powinien być i dlaczego jest wygodniejszy od klasycznej koszuli i stanowi dla niej doskonałą alternatywę.

B-shirt czyli biznesowy T-shirt

Biały T-shirt, ja bym go nazwała nawet biznesowym T-shirtem, a nawet B-shirtem, doskonale sprawdza się w biznesowym dress codzie. Koszule, szczególnie nam kobietom, sprawiają często dużo problemów, gdy nosimy je pod żakietem, marynarką, ponieważ gdzieś nam wystają, gdzieś nas uciskają, a to kołnierzyk niedobrze leży... Problemy sprawia też make-up. Zwykle mamy większy lub mniejszy make-up, który, szczególnie na białym kołnierzyku, bardzo szybko pozostaje. Wszystkie te problemy rozwiązuje B-shirt! Ale… czy B-shirt, biały B-shirt i nie tylko biały, mieści się w kanonach i spełnia wymogi biznesowego dress-code’u? Jak najbardziej tak! Dlaczego?

b-shirt alternatywa dla koszuli

Istotne znaczenie dla biznesowego dres-code’u ma fason. B-shirt czyli T-shirt w wydaniu biznesowym, powinien mieć troszkę inny krój niż zwyczajny T-shirt. Przede wszystkim powinien być bardziej dopasowany do ciała. Nie może być taki luźny, obszerny jak klasyczny T-shirt. Ważna jest jakość materiału, z którego uszyty jest B-shirt. Bardzo dobrze sprawdzą się te z odrobiną elastanu.

Powiedziałabym, że B-shirt bazuje na filozofii T-shirta, czyli jest prosty, uszyty z naturalnych materiałów, ale jednocześnie jest co najmniej o ten jeden poziom jakościowo wyżej. Ma nam dodać pewności siebie i komfort w noszeniu. Cała nasza stylizacja musi być spójna. Jest to podstawowe przesłanie biznesowych dress’codów.

Czym charakteryzuje się dobry B-shirt?

Dekolt i dopasowanie. Wśród B-shirtów mamy propozycję dla pań, które lubią dekolty w serek. Zwróćmy uwagę na krój, który jest lekko dopasowany. Dzięki temu bluzka nie będzie wystawała spod żakietu, będzie bardzo dobrze układała się do sylwetki. Dekolt jest na tyle wycięty, żeby ładnie wyeksponował naszą szyję, natomiast nie jest zbyt głębokim dekoltem, co już byłoby niezgodne z biznesowym dress code’em. Pamiętajmy, że nasz strój nie może rozpraszać drugiej strony. On nam ma pomagać w prowadzeniu rozmów, negocjacjach, w codziennej pracy, a nie przeszkadzać.

b-shirt biznesowy dress code

Kolejną rzeczą jest rękaw. On też nie jest za długi, dlatego że po założeniu marynarki lepiej wyglądamy, gdy pachy są wyżej podcięte i nie są takie wiszące. W związku z tym, jeżeli ten rękaw byłby za długi i za szeroki, to powodowałby dyskomfort i mógłby nam się podwijać, uciskać itd. Dlatego rękaw w bluzce wbrew pozorom też jest bardzo istotny.

A teraz czas na następny bardzo ważny element czyli tkaninę, z której uszyta jest nasza bluzka. Polecałabym i sugerowałabym wszystkim paniom, które cały dzień spędzają w biurze i obowiązuje je dress code, aby zwracały uwagę na materiały, z jakich wykonane są ich ubrania i starały się wybierać ubrania z tkanin naturalnych, a najlepiej organicznych. Jeżeli mamy ubrania uszyte z materiałów naturalnych, które są wyprodukowane bez dodatku ostrej chemii, to noszenie takich ubrań przez cały dzień jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Dodatek odrobiny elastanu poprawia jakość użytkowania tkaniny. B-shirty uszyte z takich tkanin zawsze zachowują swój kształt, nie rozciągają się. Czyli tak samo wyglądają rano i wieczorem.

W biznesowym dress codzie nie bez znaczenia są też kolory. Wybierajmy te klasyczne i stonowane, jeśli mamy ochotę na mocniejsze i odważniejsze kolory, to sprawdźmy, czy wkomponują się one w obowiązujący w firmie dress code. Na pewno biały jest kolorem bezpiecznym. Dlatego rekomendujemy białe B-shirty jako alternatywę dla koszul!

Zobacz nasze B-shirty w relacji PAP