4 powody, dla których warto kupować ubrania dobrej jakości

4 powody, dla których warto kupować ubrania dobrej jakości

Wprowadzanie w życie założeń filozofii slow life i życia z poszanowaniem praw otaczającej nas natury sprawia, że zaczynamy się przyglądać bliżej swoim przyzwyczajeniom na wielu różnych obszarach naszego życia. Okazuje się, że w wielu z nich masz wybór i możesz wybrać opcję, która Ci na to pozwoli. Jednym z takich obszarów jest kupowanie ubrań. Wystarczy tylko chwilę zastanowić się, by zrozumieć, że warto kupować ubrania dobrej jakości. Oto 4 powody, dla których warto to robić

Trwałość

Trwałość ubrań wysokiej jakości to jedna z najważniejszych zalet ich użytkowania. Dzięki temu, że są one wykonane z włókien dobrej jakości, dobrze skrojone i uszyte z troską o detale, masz pewność, że nawet po wielu praniach będą wyglądać doskonale. Co więcej, niektóre ubrania wykonane z bawełny dobrej jakości po wielu praniach zyskują miękkość i stają się jeszcze przyjemniejsze w noszeniu, nie tracąc przy tym swojego pierwotnego kształtu.

dobra jakość ubrań

Oszczędność

Niejedna z osób czytających te słowa pewnie chwyci się za głowę i stwierdzi, że coś tu jest chyba nie tak. Ubrania dobrej jakości kosztują więcej, czasem kilkakrotnie więcej, niż ubrania z sieciówek, więc gdzie tutaj jest oszczędność? Ja jednak będę obstawać przy swoim zdaniu, bo naprawdę uważam, że zakup ubrań dobrej jakości to oszczędność.

Jak wcześniej wspomniałam ubrania dobrej jakości są trwałe i możesz nosić je dużo dłużej niż ubrania z sieciówki. Próbując oszacować ich wartość spróbuj zatem porównać czas noszenia jednej bluzki dobrej jakości z bluzką z sieciówki. Ile bluzek marnej jakości przetrwa ta lepsza? Trzy, cztery, a może jeszcze więcej? Porównaj zatem cenę jednej bluzki dobrej jakości z zakupem 3-4 czy więcej bluzek z sieciówki i zobacz, co faktycznie lepiej się opłaca 😉 Mam nadzieję, że teraz już widzisz tę oszczędność, jaka płynie z zakupu ubrań dobrej jakości.

Ochrona środowiska

Idąc dalej tropem porównań, zwróć uwagę na ilość śmieci, które produkujesz. Jeśli kupisz kilka tanich ubrań kiepskiej jakości, które będziesz wymieniać co kilka miesięcy, to przyczynisz się do zwiększenia liczby produkowanych śmieci. Jeśli jednak postawisz na dobrą jakość ubrań, to w tym samym czasie nie wyrzucisz ani jednego ubrania, a jeśli nawet uznasz, że już nie chcesz go nosić, to dobra jakość pozwoli przekazać je komuś potrzebującemu. W przypadku ubrań niskiej jakości rzadko kiedy będzie to możliwe, bo ubrania nie będą się do tego nadawać.

Warto spojrzeć na ubrania dobrej jakości również z drugiej strony. Przy produkcji tanich ubrań używa się tanich środków chemicznych m.in. barwników, które często mają bardzo niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Natomiast producenci odzieży dobrej jakości dbają o środowisko i starają się wykorzystywać jak najmniej chemii, a jeśli już z niej korzystają, to zwykle są to środki mające odpowiednie certyfikaty świadczące o ich przyjazności dla środowiska.

Poszanowanie praw pracowników

Ostatnim powodem, dla którego warto stawiać na ubrania dobrej jakości, jest poszanowanie praw pracowników. Pewnie nie raz słyszałaś o warunkach, w jakich pracują osoby zatrudnione w fabrykach odzieży niskiej jakości. Długi czas pracy, także nieletnich, niskie pensje czy brak jakiejkolwiek troski o zdrowie pracowników to tylko kilka z długiej listy grzechów producentów, których celem jest minimalizacja cen swoich wyrobów.

W przypadku ubrań dobrej jakości producent zwraca baczną uwagę na warunki pracy w szwalniach, w których szyte są ubrania. W wielu sytuacjach rezygnuje on ze zlecania szycia na daleki wschód, chcąc móc lepiej kontrolować przebieg procesu szycia. Oczywiście wpływa to na finalną cenę produktu, ale i jego lepszą jakość, dlatego coraz więcej firm wybiera właśnie taki model działalności. Dzięki temu zyskują w oczach swoich potencjalnych klientów, tworząc spójny wizerunek firm działających w zgodzie z filozofią slow life.

ubrania dobrej jakości firmy

Mam nadzieję, że te 4 powody, które opisałam powyżej, przekonują Cię do tego, by zacząć zwracać baczniejszą uwagę na to, co kupujesz. Pamiętaj, że wybierając ubrania dobrej jakości zyskujesz nie tylko Ty, ale również masz realny wpływ na innych ludzi oraz środowisko, w którym żyjesz.